Νέα – Ανακοινώσεις2021-02-25T09:54:50+00:00

Άρθρα, Νέα & Ανακοινώσεις από το ΠΜΣ στη  Βιοοικονομία, Κυκλική Οικονομία & Βιώσιμη ανάπτυξη

Biomass Day 2020

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία η διαδικτυακή εκδήλωση #"BIOMASS DAY 2020"

Σεμινάριο στο Πλαίσιο της ΕΚΕ του ΠΜΣ για την Ανάπτυξη Βιοδιυλιστηρίων

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε το δωρεάν σεμινάριο του ΠΜΣ στον πλαίσιο της ΕΚΕ, για την ανάπτυξη βιοδιυλιστηρίων στο πλαίσιο της βιοοικονομίας και κυκλικής οικονομίας με εισηγητή τον Δρ. Ανέστη Βλυσίδη.

Biomass Day 2020 – Bioeconomy and Bioenergy Forum 2020

“Βιοενέργεια και Βιοοικονομία: Μοχλοί μιας δίκαιης αναπτυξιακής μετάβασης – Εορτασμός της Ελληνικής Ημέρας Βιοενέργειας (Bioenergy Day Greece)” για την Ελληνική Ημέρα Βιοενέργειας την Τετάρτη 2 Δεκεμβρίου 15.30-18.45 διαδικτυακά.

Νέα & Ανακοινώσεις από το ΔΠΜΣ στη  Βιοοικονομία

Συμμετοχή στο Greek Bioeconomy Forum

Με δυναμική συμμετοχή στο Φόρουμ το ΠΜΣ και το Εργαστήριο. Τη δουλειά τους παρουσίασαν δύο φοιτητές του ΠΜΣ, η κ. Ναυσικά Χανιώτη και ο κ. Μενέλαος Νεοφώτιστος.

Το ΔΠΜΣ στη Βιοοικονομία και το Εργαστήριο Βιοοικονομίας, Κυκλικής Οικονομίας και Βιώσιμης Ανάπτυξης στο Ινστιτούτο Γκαίτε σε εκδήλωση για τη Βιοοικονομία

Περισσότεροι από 25 διακεκριμένοι ομιλητές από την Ελλάδα και το εξωτερικό θα συμμετάσχουν στην εκδήλωση που διοργανώνει το Ελληνικό Φόρουμ Βιοοικονομίας

Επίσκεψη του ΠΜΣ στην Apivita

Oι μεταπτυχιακοί μας φοιτητές είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν την πρωτοπόρα αυτή εταιρία και τις δράσεις της.